Вибір "заліза" для BricsCAD

Вибір продуктивної і ефективної апаратної платформи для САПР простий лише на перший погляд. Внаслідок того, що файли dwg жорстко структуровані та dwg об'єкти залежать один від одного та впливають один на одного, багатопотокова обробка dwg-креслення представляється досить нетривіальним завданням. Проте, при виконанні ряду операцій, таких як завантаження та регенерація креслення, BricsCAD рівномірно розподіляє навантаження по усіх доступних ядрах процесора. Але більшість ресурсоємних операцій на сьогодні як і раніше виконуються в однопоточному режимі. Приміром, це справедливо для виділення групи об'єктів та процедури видалення об'єктів, що дублюються.


Який звідси можна зробити висновок? Розглянемо типовий продуктивний процесор з чотирма фізичними ядрами, який завдяки технології HyperThreading, як правило, має 8 логічних ядер. Впродовж сеансу роботи BricsCAD (чи AutoCAD, якщо завгодно читачеві) быльшу частину часу буде завантажено тільки одно (1) логічне ядро. В результаті, згідно із статистикою диспетчера завдань, максимальне завантаження процесора досягатиме 12.5. І хоча на сьогодні роботи по розпаралелюванню процесів тривають, на жаль, реальність така.


Таким чином, при виборі процесора для роботи з DWG найбільше значення має продуктивність при обробці одного потоку.


На просторах Інтернету є маса сайтів, що містять порівняльне тестування різних процесорів. Розглянемо результати одного з найбільш шанованих видавництв. Нижче на графіках перераховані найпродуктивніші процесори на момент написання статті. Верхня діаграма - це інтегральна продуктивність у багатопотокових завданнях. Нижня діаграма - продуктивність одного ядра, або продуктивність в однопоточному завданні.


CPU chart 1
CPU chart 2

Як можна побачити, високопродуктивний Xeon E5 - 2699 з базовою частотою 2.30 ГГц, максимальною частотою 3.6ГГц, неперевершеними 18 фізичними ядрами та такою ж неперевершеною ціною в 3800$, в однопоточному режимі має продуктивність в 1700 одиниць та не входить до топ-25 Single-Thread. Цей показник істотно нижчий, ніж у i7 - 4790k з його чотирма ядрами та базовою частотою 4.00ГГц, продуктивність якого в однопоточному режимі близько 2500 при ціні у 340$. Іншими словами, зупиняючи свій вибір на 4790k, ми отримуємо на 50% більш високу продуктивність за 1/10 ціни видатного Xeon. Та, нарешті, зверніть увагу на 13ту позицію на нижній діаграмі. Це Core i3 - 6320 за 155$, який удвічі дешевше 4790k і лише на 10% меньш продуктивний. Резюмуючи, можна сміливо стверджувати, що для досягнення максимальної продуктивності при роботі у BricsCAD слід зупинити свій вибір на високочастотних моделях з малою кількістю фізичних ядер.


Пару слів про вибір накопичувачів. Тут безумовне лідерство SSD. Ми рекомендуємо використовувати швидкий SSD в якості диска для системи, додатків і оперативних даних, та швидкий HDD в якості додаткового диска для зберігання завершених проектів і інших даних. У такій конфігурації запуск BricsCAD займатиме лічені секунди, істотно скоротиться час завантаження важких креслень.


BricsCAD украй дбайливо використовує оперативну пам'ять. 16 ГБ ОЗУ буде достатнє для більшості завдань, навіть якщо ви одночасно завантажите декілька креслень по пів-мільйона об'єктів кожен. Проте з урахуванням низької ціни модулів пам'яті, не варто обмежувати себе в прагненні до ідеалу та забезпечити заділ на майбутнє.


Більшість сучасних графічних прискорювачів, включаючи останні моделі вбудованих GPU, забезпечують достатню продуктивність при навігації по 3D моделі та її редагуванні. Спостережувані іноді проблеми продуктивності, що виникають під час редагування тіл, пов'язані з недостатньою продуктивністю центрального процесора, оскільки на цьому етапі GPU не задіяний. В той же час, високопродуктивні графічні прискорювачі дають істотний виграш у швидкодії під час виконання фотореалістичної візуалізації за допомогою команди RENDER. Тому, якщо ваша ціль - отримання якісної картинки в найкоротші терміни - вибирайте високорівневий GPU.


До усього вищесказаного слід додати, що описані вище компоненти є рекомендованими, але ні в якому разі не обов'язковими. BricsCAD зберігає свою толерантність до апаратного забезпечення, та для роботи з нескладними проектами досить процесора з частотою від 1 ГГц, 512 Мб вільною ОЗУ та 200 Мб вільного простору на вашому жорсткому диску. По суті, мінімальна апаратна конфігурація для BricsCAD на сьогодні визначається мінімальними вимогами використовуваної операційної системи.