Квадро-курсор та контекстне меню у BricsCAD

Квадро-курсор та контекстне меню існували у BricsCAD первісно, проте його спільне використання залишалося секретом для багатьох. Традиційно користувачі AutoCAD у своїй роботі активно використовують контекстне меню миші. Воно забезпечує швидкий доступ до обраних команд, дозволяє вибирати різні опції, здійснювати прив'язку. Цілком логічно, що починаючи працювати у BricsCAD, вони шукають звичні з AutoCAD інструменти.


Тут слід зазначити окремо, що клацання правою кнопкою миші у AutoCAD може інтерпретуватися подвійно залежно від налаштувань - або як підтвердження дії/повтор останньої команди (аналог Enter), або як виклик контекстного меню, та користувач повинен вибирати той або інший режим у налаштуваннях.


Інтерфейс BricsCAD організований трохи інакше, в першу чергу, впадає у вічі квадро-курсор, якого в AutoCAD просто немає. З описаних вище причин деякі користувачі, бажаючи бачити контекстне меню, відключають квадро-курсор, втрачаючи тим самим ряд додаткових можливостей. У цій статті нижче ми розповімо, як можна використати обидва ці інструменти одночасно.


Доречно згадати, що, на відміну від AutoCAD, кожна команда BricsCAD має особливе меню команди, відображення якого відбувається незалежно від контекстного меню. Це меню супроводжує будь-яку команду, як на етапі вибору об'єктів, так і на етапі вибору опцій. Таким чином, для вибору тієї або іншої опції від користувача не потрібні додаткові дії, та необхідність використання контекстного меню команди для цих цілей відпадає.


QUAD


Тепер перейдемо до суті згаданого у заголовку питання і розглянемо механізм роботи квадро-курсора та спільне використання контекстного меню і квадро-курсора. Квадро-курсор активується за допомогою поля "КВАДРО" у рядку стану, розташованому уздовж нижньої межі головного вікна додатка. Цей режим активний відразу після установки BricsCAD. При наведенні курсора миші на той або інший об'єкт, а також при виділенні групи об'єктів, поряд з курсором відображається рекомендована для цього об'єкту операція. Для застосування цієї операції досить клацнути правою кнопкою миші. Для вибору іншої команди квадро-курсора необхідно навести курсор на значок квадро-курсора, після чого будуть відображені інші доступні команди.

Альтернативним режимом поведінки може бути відключення реакції на праву кнопку, тобто команда за умовчанням запускатиметься при безпосередньому кліку по її значку. Таким чином, по правому кліку буде відображено контекстне меню. Настроїти цей режим можна, клацнувши правою кнопкою на колі "КВАДРО" рядка стану та вибравши пункт "Параметри". Далі відкриється вікно диспетчера параметрів, у якому необхідно відшукати пункт "Запуск команди за умовчанням", та перемкнути його значення " [0] Запускать команду по умолчанию только по нажатию кнопки квадро-меню".

Налаштування режимів контекстного меню може виконуватися у тому ж вікні, у групі "Контекстные меню". Тут може бути визначена реакція на праву кнопку для режиму очікування (меню за умовчанням), для групи виділених об'єктів (меню редагування) та для командного режиму (меню опцій команди). При цьому настійно рекомендуємо звернути увагу на пункт «Использовать контекстное меню, только если правая кнопка удерживается некоторое время». У цьому випадку, коротке натиснення правою кнопкою повторюватиме останню команду або запускатиме команду квадро-курсора за умовчанням, а довге натиснення - відкривати контекстне меню. Тривалість натиснення регулюється параметром "Длительность нажатия правой кнопки" та визначає затримку натиснення в мілісекундах.