Модуль BIM

BricsCAD BIM - просто і зручно

Модуль BricsCAD BIM пропонує інтелектуальне BIM проектування у звичному і комфортному робочому середовищі стандартної .dwg платформи і дозволяє використовувати всю потужність технологій інформаційного моделювання без придбання додаткового програмного забезпечення. Розробники продумали кожен крок робочого процесу, щоб зробити його максимально зручним для своїх користувачів - від розробки концептуального ескізу до створення повноцінного BIM проекту. І все це - з використанням інноваційних технологій прямого моделювання та забезпеченням високої точності, доступної при використанні формату .dwg.

Єдиний підхід до моделювання

Вперше функціонал для інформаційного моделювання будинків (BIM) був реалізований у версії BricsCAD V15. У наступних версіях можливості модуля BIM були значно розширені. Одним з головних принципів, закладених в BricsCAD BIM, є єдиний підхід до моделювання у MCAD і BIM, в основі якого лежить простота і зручність створення і редагування 3D моделі. У BricsCAD BIM 3D модель будівлі має вигляд набору 3D тіл, створення і редагування яких здійснюється методами варіаційного прямого моделювання.

Перетворення 3D моделі у BIM

Перетворення 3D моделі в інформаційну модель будівлі в BricsCAD відбувається з використанням методів штучного інтелекту: кожне 3D тіло автоматично класифікується як BIM-елемент певної категорії (стіна, колона, плита, балка, вікно, двері) з додаванням IFC-сумісних даних до кожного компоненту будівлі. Класифікована модель може бути експортована в формат IFC. Також підтримується імпорт моделей з форматів IFC та SketchUp. Можливість обміну даними в форматі IFC дозволить Вам узгодити BIM модель з іншими розділами комплексного проекту.

Параметричні компоненти

У BricsCAD BIM Ви можете проектувати стіни, вікна, двері та багато інших елементів з "чистого аркушу" або використовувати готові бібліотеки елементів для проектування, що дозволяють додавати необхідні компоненти шляхом їх простого перетягування у модель. Вставка вікна або двері в стіну будівлі реалізована на основі технології вставки параметричної компоненти в збірку. При цьому в стіні формується отвір, розміри якого автоматично змінюються при кожному наступному редагуванні розмірів вікна. У процесі вставки користувач може в динамічному режимі задати розмір вікна або двері і точно визначити його місце розташування. За допомогою спеціального інструменту можна переключити напрямок відкривання двері або вікна і змінити сторону підвісу. У BricsCAD V18 реалізована можливість створення повністю параметризованих вікон на базі замкнених контурів.

База даних матеріалів та композитів

У BricsCAD BIM використовується велика база даних будівельних матеріалів і композитів (структур, що складаються з декількох шарів різних будівельних матеріалів заданої товщини). База даних BIM може бути пов'язана як з окремим проектом, так і зберігатися в бібліотеці для її застосування в рамках декількох проектів. Інформація про будівельні матеріали і композити зберігається в базі даних проекту. Доступ до всіх елементів бази даних здійснюється за допомогою панелі Композити BIM.Дані про кожний матеріал включають ім'я і опис цього матеріалу, визначення його зовнішнього вигляду і набір властивостей.


Для обміну інформацією між базами даних досить перетягнути будівельні матеріали і композити з однієї бази даних в іншу.

Майданчики, будівлі, поверхи, приміщення

У BricsCAD BIM моделі разміщуються на майданчиках и можуть включати одну або декілька будівель, кожна з яких може складатися з одного або декількох поверхів з приміщеннями. Вы маєте повний контроль над властивостями цих элементів. Одразу після визначення приміщення до нього додається маркер, який містить ім'я, номер і площу цього приміщення. При переміщенні стіни між двома приміщеннями, програма автоматично визначить зміни контурів цих приміщень, вирахує їх нову площу і оновить значення площі для маркера кожного приміщення. В BricsCAD V18 реалізовано автоматичне розпізнавання 3D контурів приміщень та їх відображення у вигляді твердих 3D тіл. Об'єм приміщення відображується у його властивостях.Моделювання конструкцій

У BricsCAD V18 був доданий новий набір инструментів для моделювання конструкцій, які дозволяють розпізнавати лінейні тверді тіла, змінювати їх профіль та класифікувати, як колони, балки та інші элементи будівельних конструкцій. Реалізована можливість з'єднання лінейних твердих тіл з використанням різноманітних опцій обрізки з'єднувальних елементів.Панель Структура

Панель Структура дозволяє виконувати перегляд всіх елементів BIM моделі і їх властивостей відповідно до виконаної Вами класифікації. Кожному елементу в Вашому проекті спочатку присвоюється одна з категорій - Елемент будівлі, Об'єкт або Перетин - в залежності від інформації, підключеної до цього елементу в BIM. Ви можете використовувати панель Структура для отримання даних про склад Вашої моделі, розташування її елементів, їх властивостей та наявності помилок, допущених при визначенні цих властивостей.


Генерація 2D видів

Механізм автоматичної генерації 2D видів на основі BIM-перетинів дозволяє відобразити усі деталі проекту і створити підшивку листів всього за кілька секунд з можливістю синхронізації змін в моделі з кінцевої підшивкою будівельної документації. А зручний Диспетчер підшивок забезпечує гнучку навігацію по документам, швидке створення набору листів і його публікацію одним натисканням кнопки, а також вставку таблиці Список листів і блоків маркування на асоціативних видах. Ви можете доповнити створені 2D види і креслення текстом і анотаціями та отримувати автоматичні попередження про необхідність їх перевірки при внесенні змін.


Перетини і виносні елементи

Для отримання оптимального доступу до необхідних елементів моделі Ви можете приховати частину геометрії шляхом активації однієї або декількох площин перетину з можливістю переміщення цих площин в реальному часі. При цьому в перетині буде відображено штрихування, відповідне до матеріалу у даному перетині.


Крім того, BricsCAD BIM дозволяє створювати виносні елементи шляхом визначення об'ємної області моделі зазначенням трьох кутових точок і використанням динамічної ПСК в якості бази створюваного об'ємного контейнера.

Хмарні технології

Пряма інтеграція з хмарним сервісом Bricsys 24/7 пов'язує BIM геометрію і дані на Вашому комп'ютері з відповідною версією моделі у хмарі і забезпечує безперервність процесу спільної роботи над проектом. Ви можете управляти правами доступу інших учасників проекту до всього проекту і до його окремих частин. При цьому Вам завжди буде доступна остання версія проектної документації. Дані та метадані можуть бути переглянуті онлайн в IFC сумісної базі даних або спільно з геометрією - в програмі 3D перегляду.З новими можливостями модуля BIM Ви можете ознайомитися у наступному відео:


Пряме 3D моделювання


Інтуїтивне проектування без обмежень. Ви працюєте як в Sketch-Up але швидше і точніше. Змінюйте моделі простим перетягуванням її елементів. Створюйте розрізи і візуалізації для забезпечення кращого розуміння Вашого задуму. Після узгодження Ваша модель може бути передана на наступний етап. При цьому немає необхідності починати всю роботу з самого початку в іншій програмі. Ваша модель - 100% .dwg і готова для використання в розробці BIM.

Від концептуального проекту - до BIM моделі


Концептуальний проект плавно перетворюється в повноцінну BIM модель. Забезпечуйте необхідний рівень деталізації і підключайте всі дані з бази даних. Генеруйте всі необхідні звіти і виконуйте їх синхронізацію при внесенні кожної зміни. BricsCAD BIM може автоматично класифікувати всі елементи - стіни, перекриття, колони, вікна, двері та ін. Додавайте до елементів IFC інформацію і поступово розширюйте набір даних. Створюйте необхідні 2D розрізи і виносні елементи із забезпеченням їх синхронізації з моделлю. Ефективно керуйте базою даних матеріалів і композитів.
Підтримка стандарту IFC


Модуль BricsCAD BIM пройшов успішну сертифікацію IFC Coordination View 2.0 Export, що забезпечує можливість спільного використання інформаційних моделей будівель для основних сфер архітектурного і будівельного проектування, а також при проектуванні інженерних систем.


Інформаційне моделювання будівель і споруд, реалізоване за допомогою даного модуля, дозволить Вам пройти через всі етапи проектування без використання будь-якого додаткового програмного забезпечення.