BricsCAD Communicator

У читача, що уважно прочитав статтю про варіаційне пряме моделювання, ймовірно, виникло питання: Розпізнавання "німої" геометрії, це, звичайно, дуже добре, але як же бути з банальною сумісністю форматів файлів. Приміром, у рамках співтовариства DWG існує хоча б зворотна сумісність форматів, та більш нова версія додатка без проблем прочитає файл, створений у більш ранній версії. Обмін 2D/3D даними з класичними сторонніми додатками виконується за допомогою спеціально для цього розробленого формату DXF, специфікації якого відкриті широкій публіці та досить детально описані у документації. Тому практично будь-який універсальний додаток, який працює з векторною графікою, успішно читає та зберігає дані у форматі DXF. У світі "важких" 3D САПР, таких як CATIA, NX та інші, ситуація дещо інша. Кожен додаток використовує свій власний, пропрієтарний формат файлів, причому для різних завдань використовуються різні типи файлів. Приміром, складання та деталь зберігаються у файлах різних типів у більшості САПР цього класу. Це не створює жодних проблем до тих пір, допоки проект не виходить за рамки одного підприємства. Якщо, звичайно, підприємство є однорідним та його САПР-структура заздалегідь відлагоджена. У протилежному випадку рамки організації ризикують бути стиснутими до рамок підрозділу або конкретного робочого місця. Проблема сумісності може бути частково розв'язана з використанням проміжних відкритих форматів для обміну 3D даними - IGES, STEP та деяких інших. Але ці формати, з історією в декілька десятиліть, не зважають на усю специфіку сучасних САПР та передають лише мінімально необхідний для коректного відображення моделі набір даних. Ні про яке подальше редагування моделі у цьому випадку не може бути і мови. Із завданням коректної обробки сторонніх моделей стикаються і підприємства, що спеціалізуються на виробництві виробів по "чужих моделях". Яскравий приклад останніх років - виробництво виробів за допомогою 3D-принтерів.
Якщо тримати двері постійно відкритими, до них рано чи пізно хтось увійде. Bricsys зробив перший крок, реалізувавши технологію варіаційного прямого моделювання у рамках формату DWG. У 2013 році був зроблений другий крок - випуск модуля BricsCAD Communicator не лише започаткував модульну структуру BricsCAD, але і дозволив істотно розширити горизонти його застосування. Вже у момент випуску Communicator дозволяв виконувати імпорт та експорт даних для 12 форматів файлів, включаючи як пропрієтарні SolidWorks, Inventor, Creo, NX, CATIA, Solid Edge, так і нейтральні VDA - FS, STEP, IGES, 3D PDF. Окрім функцій імпорту та експорту, реалізована можливість перевірки та виправлення моделей, необхідність якої обумовлена відмінностями у методах формування моделі різними геометричними ядрами.


Таким чином, практично будь-яка модель може бути імпортована та оброблена у BricsCAD незалежно від історії її походження. Для редагування будуть доступні абсолютно усі елементи моделі - за допомогою так званих "локальних операцій" плоскі, циліндричні та криволінійні грані та ребра можуть бути переміщені, модифіковані або видалені без втручання у цілісність моделі. Технологія автоматичного розпізнавання намірів проектувальника дозволить зберегти концепцію моделі, начебто вона була первісно розроблена у BricsCAD. Для ряду завдань, приміром, при роботі з листовим металом, існує набір додаткових команд, що виконують аналіз та розпізнавання елементів конструкції, таких як лист, гинув, підріз, стінка. Виріб листового металу може бути відтворений на основі будь-якої 3D моделі за допомогою простої послідовності команд. Оброблена та відредагована модель може надалі бути використана для автоматичної генерації робочих креслень або знову експортована у один з необхідних форматів, приміром, в STL для подальшої передачі у виробництво, де вона набуває остаточного та цілком відчутного вигляду реального об'єкту.