Машинобудівельне проектування у BricsCAD

Приводимо замітку з блогу Джона Стімбі, САПР-аналітика із США.


Чи правда, що компанія Bricsys розробила сучасний інструмент для машинобудівного проектування?


Так, це правда. Окрім таких компаній, як Autodesk, Dassault, PTC або Siemens, існує компанія, яка змогла створити відмінний інструмент для машинобудівного проектування - це BricsCAD Platinum.


Що ж робить BricsCAD Platinum таким чудовим інструментом для машинобудівельного проектування? По-перше, BricsCAD Platinum грунтований на рідному форматі DWG - найпоширенішому файловому форматі у світі САПР. Він об'єднує в собі функції класичної двомірної САПР у поєднанні з власними розробками, що встигли запасти в душу мільйонам користувачів, - повністю сумісний з AutoCAD® інтерфейс, повна сумісність з Вашим меню, скрипти та LISP процедури. У ряді випадків перед користувачем ставиться звичайне завдання створити просте 2D креслення. Чи пробували ви створити просте двомірне креслення у іншій машинобудівній САПР?

BricsCAD Platinum підтримує сучасне пряме варіаційне 3D-моделювання на основі ACIS. Це відрізняє його від інших систем машинобудівного проектування, грунтованих на історії побудови з найперших днів. Це давало певні переваги, приміром, розпізнавання намірів проектувальника, проте процес обробки моделей великого розміру у системах з історією побудови став неймовірно повільним. (Збої системи тут не рідкість, оскільки в історії побудови зберігався кожен крок проектувальника, який він коли-небудь робив та який відтворювався при кожному оновленні).


3D моделювання у BricsCAD Platinum працює так само, як і в інших аналогічних сучасних системах (наприклад, Fusion та Creo): розпізнавання намірів проектувальника, 2D та 3D параметризація, створення поверхонь, лофти, асоціативне створення креслень, формування специфікацій - загалом, все те, що Вам коли-небудь може знадобитися, за винятком дерева історії (яке Вам, я впевнений, не потрібне). Завдяки сучасним технологіям, BricsCAD Platinum - це по-справжньому швидкий, точний та надійний інструмент для машинобудівельного проектування.


Нарешті, Bricscad Platinum - це маленька, стійка та ефективна система. Наскільки маленька? Увесь інсталяційний пакет Platinum складає менш 200МБ. Навіть якщо до нього додати модуль BricsCAD Communicator для імпорту та експорту файлів звичних Вам систем машинобудівельного проектування (STEP, IGES, CATIA, VDA, Creo/Pro, Inventor, Solid Edge, NX, SWX та багато що інше), і модуль BricsCAD Sheet Metal для імпорту, створення та редагування моделей з листового металу - навіть в цьому випадку увесь дистрибутив важитиме трохи більше півтора гігабайт. Шукаєте відмінну продуктивність САПР на слабкому устаткуванні? BricsCAD Platinum Вас здивує.

Звикли до AutoCAD, але, не використовували його у режимі 3D? Вам досить просто безкоштовно завантажити пробну 30ти-денну повнофункціональну версію BricsCAD Platinum та, звичайно, безкоштовну книгу Ральфа Грабовскі: "Inside BricsCAD". Встановити програму (це займе близько 5 хвилин!) та відкрити книгу на сторінці 223. Почніть читати і проектувати. За декілька годин Ви досягнете вражаючого прогресу.


Ви, звичайно, можете тестувати і інші системи машинобудівельного проектування. Уперед, удачі... ми зачекаємо.