Налаштування BricsCAD. Стилі, властивості документу

У цій частині поговоримо про налаштування самого документу BricsCAD. Початок тут і тут


В той час, як параметри робочого місця зберігаються у реєстрі, параметри креслення зберігаються у тілі самого файлу. Що цілком природно, оскільки для різних креслень можуть знадобитися абсолютно різні параметри. До цих параметрів користувачам надається доступ або через описаний раніше Диспетчер параметрів (Меню "Параметры"->"Параметры"), або шляхом прямого введення імені параметра у командний рядок. У вікні диспетчера параметри, що зберігаються у кресленні, позначаються значком "Документ" у нижній частині вікна.Велика частина параметрів, що зберігаються у кресленні, знаходиться в групі "Документ", проте деякі з них можуть розташовуватися і в інших групах.


Типові параметри, які налаштовуються для документу, приведені у таблиці нижче:


Параметр Имя переменной Раздел диспетчера параметров
Единицы измерения INSUNITS Документ-Вычерчивание-Чертежные единицы-Единицы измерения
Система измерений MEASUREMENT Документ- Вычерчивание-Чертежные единицы-Единицы измерения
Точность (линейных величин) LUPREC Документ- Вычерчивание-Чертежные единицы-Единицы измерения- Линейные единицы
Точность (угловых величин) AUPREC Документ- Вычерчивание-Чертежные единицы-Единицы измерения- Угловые единицы
Границы чертежа LIMMIN, LIMMAX Документ- Вычерчивание- Координаты-Границы
Отображение виджета
3D видов
NAVVCUBEDISPLAY Документ- Вычерчивание-Экран и виды

Крім того, має сенс встановити деякі параметри створення об'єктів за умовчанням з груп "Создание объектов" та "Изменение объектов", приміром, висота тексту або радіус скруглення.


Для швидкого пошуку параметра по його імені або назві можна скористатися рядком пошуку.


Повний список змінних з їх значеннями можна отримати, ввівши команду SET у командному рядку BricsCAD:Слід звернути увагу на один надзвичайно важливий момент: диспетчер параметрів містить також групу "Размеры", в якій розміщені змінні, що описують зовнішній вигляд та характеристики об'єктів для простановки розмірів.


НЕ СЛІД змінювати ці значення, оскільки вони не мають зворотного зв'язку з розмірним стилем. Після зміни цих змінних усі новостворювані розміри не матимуть зв'язку з поточним розмірним стилем, що істотно ускладнить подальшу роботу з ними. Налаштування розмірних стилів, як і інших стилів, виконується через Провідник BricsCAD, мова про яке піде далі.


Провідник BricsCAD - це центр управління неграфічними об'єктами креслення. Сюди входять шари, всілякі стилі, види, інформація про підключені файли - всього більше 20 категорій об'єктів.


Тому настроїти частину цих об'єктів для подальшого використання як шаблону креслення буде досить непоганою ідеєю. В першу чергу це стосується набору шарів, а також стилів тексту, розмірів, таблиць та мультивинесень. Як правило, встановлюються або коригуються необхідні лінійні величини - висота тексту, значення довжин елементів, проміжки, відстані. Для ряду випадків, приміром, для розмірних стилів можуть створюватися декілька стилів для різних масштабів креслення.Після виконання усіх необхідних налаштувань слід зберегти поточний документ, заздалегідь вказавши тип файлу DWT :Надалі слід налаштувати BricsCAD на використання цього шаблону за умовчанням, як це було описано в другій частині.


Далі буде...