Нові можливості BricsCAD V17

Незабаром очікується вихід нової версії BricsCAD V17, з основними нововведеннями якої ми б хотіли з Вами поділитися.


У версії BricsCAD V17 з'явилася нова зручна функція порівняння 3D моделей, реалізована за допомогою команди 3D порівняння, що дозволяє відкрити 2 файли з різними версіями однієї моделі та виділити кольором відмінності, виявлені між 3D тілами та 3D поверхнями цих двох файлів. Це нововведення значно прискорює пошук змін в моделях, які на перший погляд здаються абсолютно однаковими. Знайдені відмінності відображаються у вигляді окремих об'єктів у двох видових вікнах. При цьому додані елементи виділяються червоним кольором, а видалені - зеленим.


Так само є можливість синхронної 3D навігації по обох видових вікнах, що дозволяє детальніше розглянути усі зміни. При необхідності існує можливість виключити з цієї перевірки блоки та заморожені шари. За наявності модуля Комунікатор, є можливість виконати порівняння 3D моделей, розроблених за допомогою інших САПР, що робить BricsCAD універсальною системою для перевірки 3D креслень.


З'явилася нова команда AniPath, що дозволяє створювати ролики з візуалізацією видів з певної точки або уздовж вказаного шляху. Ці ролики можуть бути використані для демонстрації власних розробок іншим учасникам проекту або замовникам. При створенні ролика є можливість задати частоту кадрів та дозвіл, вказати його тривалість, визначити візуальний стиль та формат файлу, що зберігається.


Тепер матеріали у BricsCAD підтримують фізичні властивості. Це означає, що при аналізі 3D моделей за допомогою команд bmMassProp та bmBom можна отримати точну інформацію про масу елементів незалежно від кількості використовуваних матеріалів.


При цьому є можливість використання не лише матеріалів, що поставляються разом з BricsCAD, але і матеріалів, які визначаються користувачем самостійно. При відображенні на розрізах для кожного матеріалу генерується певний шаблон штрихування.


Модуль Комунікатор імпортує матеріали разом з фізичними властивостями, що дозволяє використати їх для елементів імпортованих моделей.


При експорті моделі з листового металу, матеріали включаються у DXF та OSM файли.


Сімейства розмірних стилів включають батьківський стиль та один або декілька дочірніх стилів. Це зручно при внесенні незначних змін до визначення розмірного стилю. Є можливість, наприклад, задати різний зовнішній вигляд для лінійних та кутових розмірів.


З'явилася можливість порівняння розмірних стилів, вибраних у списку "Диспетчера розмірних стилів". Панель редагування відображає таблицю порівняння з виділенням наявних відмінностей.


Якщо на екран одночасно виведені декілька закріплюваних панелей, вони відображаються в одному місці. При цьому кожна з цих панелей може бути відкрита при натисненні на відповідну закладку.


Тепер у процесі створення та редагування креслення імена шарів та їх параметри будуть завжди доступні на новій панелі "Слои". Закріплювана панель "Обозреватель чертежей" відображає DWG та DXF елементи у вигляді структури вибраної.


Так само у BricsCAD з'явилися ряд додаткових команд. Команда "Разместить вид" дозволяє при роботі з підшивками розміщувати на листах іменовані види.


Команда "Скрутить" створює об'єкти, наприклад свердла, крученням 3D тіл, поверхонь та областей на певний кут навколо заданої осі.Команда "Придать толщину" може використовуватися не лише для надання товщини поверхням, але і для створення об'єктів круглого перерізу на основі лінійних об'єктів, таких як відрізки, кола та криві.


У новій версії BricsCAD V17 з'явилося нове вікно початку роботи, що дозволяє вибрати необхідний профіль користувача та робочий простір, відкрити існуючі креслення, почати створення нового креслення. За допомогою цього вікна можна отримати швидкий доступ до повчальних ресурсів, наприклад, відео-урокам.


Були поліпшені параметричні компоненти, що дозволяють створювати визначувані користувачем елементи, приміром, параметричні отвори та ребра. Для цього BricsCAD застосовує логічні операції до цільового 3D тілу. Видимість кожного компонента змінюється за допомогою відповідного параметра.


Вдосконалене квадро-меню містить закладки груп команд, що прискорює доступ до необхідного інструменту. Поверх квадро-меню відображається нове поле, яке містить інформацію про об'єкт, що знаходиться поряд з курсором.


Була реалізована нова команда Погоджувати перспективу, необхідна для узгодження зображення перспективи на фотографії з цифровою моделлю з метою отримання найкращої відповідності моделі та використовуваного фонового зображення.


Команда Накладення текстур управляє орієнтацією текстур та параметрами їх розміщення на різних формах. Можна вибрати Кубічне накладення для кубічних форм, Сферичне - для кулястих форм, Циліндричне, - для циліндричних форм і Плоске для накладення текстури на площину.


З'явилася можливість використовувати E-Transmit для відправки призначених для користувача файлів через інтернет. Тепер можна включати у комплекти, що відправляються, усі залежності механічних складок або BIM моделей та пов'язані з ними дані про композити та матеріали.


Для діставання оптимального доступу до необхідних елементів моделі тепер з'явилася можливість приховати частину геометрії шляхом активації однієї або декількох січних площин з можливістю переміщення цих площин в реальному часі. При цьому у перерізі відображатиметься штрихування, що відповідає матеріалу у цьому перерізі.


Отримала право на життя 3D прив'язка, що є прив'язкою до точок перетину 3D тіл, таким як вершини, середини ребер або центри граней. При необхідності можна виконати прив'язку до найближчої точки грані, а також до точки перетину лінії трасування або ребра з гранню.


Бажаючі ознайомитися з можливостями BricsCAD V17 до його офіційного реліза, можуть взяти участь у BETA-тестуванні зв'язавшись з нами.