Огляд можливостей BricsCAD

BricsCAD об'єднує функції класичної CAD системи c розширеним набором інструментів 2D креслення і 3D моделювання в форматі .dwg.


Інтерфейс

BricsCAD має звичний для користувача інтерфейс. Вже з самого початку роботи з програмою Ви будете почувати себе в знайомому і комфортному середовищі. Застосування стрічкового інтерфейсу значно спрощує навігацію по кресленнях і забезпечує швидкий доступ до великого набору інструментів BricsCAD. Використання закладок прискорює перехід з одного відкритого креслення на інше. Унікальне квадро-меню курсора забезпечує просте і швидке редагування 3D тел і надає інструменти розширеного редагування 2D об'єктів.


Стрічковий інтерфейс та квадро-меню BricsCAD


Для швидкої зміни напрямку виду використовується віджет 3D види . Віджет Асистент надає швидкий доступ до набору опцій поточної операції простим натисканням клавіші Ctrl.


Віджети 3D види та Ассистент


У вікні Параметри Ви можете обрати і змінити поточне значення всіх системних змінних і параметрів програми, які відображаються у вигляді дерева з можливістю їх сортування як за алфавітом, так і за категоріями. Для швидкого доступу до необхідних параметрів використовується вбудована функція пошуку.


Диалогове вікно налаштування параметрів BricsCAD


Провідник по кресленнях - це Ваш центр управління кресленнями. Він надає доступ до визначень таких елементів креслення, як шари, типи ліній, розмірні і текстові стилі, блоки, зовнішні посилання, стилі таблиць, матеріали, джерела світла і інші об'єкти. За допомогою Провідника по кресленнях Ви можете створювати нові елементи, редагувати вже існуючі визначення, а також виконувати цілий ряд дій з цими об'єктами. Наприклад, вставка блоку в поточне креслення може бути виконана навіть без відкриття вихідного креслення.


Диалогове вікно Провідник по кресленнях у BricsCAD


Робочі простори у BricsCAD визначають набір налаштувань і параметрів програми в залежності від сфери проектування. Ви можете викоритовувати наступні види робочих просторів:

 • 2D Креслення
 • 3D Моделювання
 • 3D Конструкція
 • Листовий метал
 • BIM

 • 2D Креслення

  BricsCAD забезпечує швидке і точне створення технічних 2D креслень, планів поверхів і іншої проектної документації.

  Аннотатівний масштаб об'єкта дозволяє користувачам керувати масштабом об'єктів для забезпечення їх коректного розміру при відображенні на екрані і під час друку. Аннотатівне масштабування підтримується для таких типів об'єктів, як тексти, штрихування, таблиці, розміри, допуски, виноски та мультивиноски.


  Аннотатівний масштаб у BricsCAD  Команда Мультивиноска надає користувачам можливість швидкого створення і редагування виносок з визначеним набором властивостей, збереженому в стилі мультивиноски.


  Мультивиноска у BricsCAD  За допомогою динамічного введення Ви зможете швидко визначити розміри і кут нахилу об'єкта при його створенні або редагуванні.


  Динамический ввод размеров в BricsCAD  Застосування ефекту прозорості до заливок та інших об'єктів поліпшить зовнішній вигляд Ваших креслень. Ви можете встановлювати ступінь прозорості, застосовувати цю властивість як безпосередньо до об'єктів, так і призначати її через налаштування параметрів шарів.


  Прозорість объектів у BricsCAD


  BricsCAD підтримує динамічне створення і редагування асоціативних масивів . Асоціативний зв'язок між елементами масиву дозволяє застосовувати зміни відразу до всіх елементів. Для вже існуючого асоціативного масиву Ви можете змінювати кількість його стовпців, рядків і рівнів, інтервал між елементами, положення кожного елемента і параметри елемента-зразка. При цьому властивості і склад кожного елемента масиву можуть бути змінені окремо.


  Ассоціативний массив у BricsCAD


  Функція Підключення до карти дозволяє виконувати вставку карт з Web-сервісу безпосередньо в креслення. Ви можете вибрати для завантаження один або більше шарів даних, які будуть вставлені в креслення у вигляді растрових зображень.


  Підключення до карти у BricsCAD


  Вбудований редактор многострочного тексту надає широкі можливості по створенню і редагуванню текстових об'єктів, включаючи розбивку тексту на кілька шпальт і форматування дрібного тексту.


  Розбивка тексту на шпальти у BricsCAD

  Дробный текст в BricsCAD


  3D Моделювання

  BricsCAD Pro пропонує потужні інструменти прямого твердотільного моделювання із застосуванням власного рішальника геометричних залежностей. Операції прямого моделювання можуть бути застосовані для всіх твердотільних ACIS об'єктів, незалежно від того, були вони створені в BricsCAD або імпортовані з іншої 3D системи. Крім того, важливою особливістю BricsCAD є можливість прямого редагування з розпізнаванням намірів проектувальника, що значно спрощує роботу над складними проектами.


  3D моделювання у BricsCAD


  Команда Loft дозволяє використовувати BricsCAD для створення твердотільних 3D об'єктів за допомогою набору поперечних профілів, які визначають форму створюваного тіла.


  Лофтинг у BricsCAD


  Ви можете створювати складні 3D поверхні з лофт-елементами, на основі 2D профілів, 3D кривих, 3D тіл, а також імпортувати деталі і складання з автоматичним розпізнаванням лофт-елементів в імпортованій геометрії.


  Складні поверхні у BricsCAD


  Моделювання складань дозволяє організувати .dwg файли в ієрархічну структуру механічних компонентів для створення моделей складних виробів. Ви можете виконувати збірку виробу як проектуванням зверху-вниз, так і проектуванням знизу-вгору і компонувати збірку шляхом визначення 3D залежностей між гранями і ребрами різних компонентів.


  Моделювання збірок у BricsCAD


  Гнучкість роботи з компонентами в BricsCAD забезпечується можливістю застосування таких додаткових операцій:

 • Відкриття копії компоненту в новому документі
 • Заміна компонентів
 • Переключення між зовнішніми та локальними компонентами
 • Перетворення блоків в локальні компоненти
 • Перетворення креслень зовнішніх посилань в зовнішні компоненти

 • Використовуючи модуль BricsCAD Communicator, Ви можете виконувати імпорт структури виробу з файлів популярних MCAD форматів, таких як Solidworks, Inventor і Creo. При необхідності в процесі імпорту 3D моделей BricsCAD виконує автоматичне коректування геометрії. Ви так само можете спрощувати імпортовані моделі і зшивати роз'єднані поверхні.


  Моделювання збірок у BricsCAD


  BricsCAD надає широкі можливості проектування механічних збірок з використанням параметричних компонентів . Ви можете як створювати параметричні компоненти з 3D тіл з залежностями, так і виконувати їх копіювання і вставку з уже існуючих збірок. При заміні одного параметричного компонента іншим його параметри встановлюються автоматично відповідно до формул, визначених для цієї збірки.


  Параметричні механічні збірки у BricsCAD


  Механізм автоматичної генерації 2D видів дозволяє відобразити усі деталі проекту і створити підшивку креслень всього за кілька секунд з можливістю синхронізації змін в моделі з кінцевої підшивкою проектної документації.


  Генерація видів у BricsCAD


  Модуль Sheet Metal дозволяє створювати деталі з листового металу, імпортувати і змінювати існуючі розробки, генерувати розгортки і виконувати їх експорт до CAM систем. При цьому не має значення - створювалась модель у BricsCAD або в будь-якій іншій MCAD системі. BricsCAD забезпечує імпорт даних найбільш популярних 3D форматів з можливістю автоматичної перевірки і виправлення імпортованої геометрії і перетворення окремих поверхонь в цільну оболонку. Після імпорту моделі з іншої системи всі подальші операції з її редагування, включаючи отримання розгортки деталі і її підготовку до виробництва, Ви зможете виконувати за допомогою модуля Sheet Metal без необхідності застосування будь-якого додаткового програмного забезпечення.


  Модуль BricsCAD Sheet Metal


  Модуль BricsCAD BIM пропонує інтелектуальне BIM проектування у звичному і комфортному робочому середовищі стандартної .dwg платформи і дозволяє використовувати всю потужність технологій інформаційного моделювання без придбання додаткового програмного забезпечення. Розробники продумали кожен крок робочого процесу, щоб зробити його максимально зручним для своїх користувачів - від розробки концептуального ескізу до створення повноцінного BIM проекту. І все це - з використанням інноваційних технологій прямого моделювання та забезпеченням високої точності, доступної при використанні формату .dwg.


  Модуль BricsCAD BIM


  Понад 600 матеріалів Redway забезпечують фотореалістичну візуалізацію у високій роздільній здатності. Підтримка фотометричного освітлення з використанням IES файлів дозволяє BricsCAD забезпечити точне відображення розподіленого освітлення, яке відповідає специфікаціям виробника.


  Візуалізація у BricsCAD